bx:bx-user Group Group bx:bx-map Fill 4 Fill 1 Fill 1 Combined Shape Group 9 646094 2947986

CORONA VİRÜSÜNE (COVID-19) KARŞI İŞLETMEMİZDE ALDIĞIMIZ ÖNLEMLER

COVİD-19 (CORONA VİRÜS) ÖNLEMLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Corona virüs salgının ilk günlerinden beri, önceliğimiz çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve tedarikçilerimizin sağlığı oldu.
Salgının ilk günlerinde acil eylem planımız doğrultusunda temizlik ve hijyen rutinimizi güçlendirdik. Tüm çalışanlarımızın ve yakınlarının sağlıklarını korumak için önce insan sağlığı diyerek üretimimize bir süre ara verdik.

Bu süreçte ‘’İş Yeri Hekimimiz İş Güvenliği Uzmanımız ve İnsan Kaynakları Birimimizden oluşan bir Hijyen ve Sağlık Kurulu oluşturduk.’’ Kurulumuzun danışmanlığında yasal mevzuatta belirlenen önlemlere ek olarak, kendi insiyatifimizle pek çok ilave Covid-19 hijyen adımlarını devreye aldık.

YASAL PROSEDÜRLER VE OTORİTE TAVSİYELERİ

Pandemi sürecinin en başında İşletmemiz bünyesinde genel müdür başkanlığında tüm departman müdürleri, İş Yeri Hekimi, İş Güvenliği Uzmanının yer aldığı ekip ile, T.C. Sağlık Bakanlığının ve T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yayınladığı talimatlara ve önerilere harfiyen uyarak, ilgili resmi ve uzman otoritelerin görüşlerini sürekli takip ederek gerekli olan tüm önlemlerin güncel bir şekilde uygulanmasını sağladık.

ÇALIŞANLARIMIZLA İLGİLİ UYGULAMALARIMIZ

Tüm çalışanlarımıza İş Yeri Hekimi tarafından Sosyal mesafe kurallarına uyularak Covid 19 Bilgilendirme eğitimleri yapılmıştır.

Servis araçlarında oturma planı oluşturuldu, çalışanların maskeleri ile servis araçlarında gidip gelmeleri ile ilgili tedbirler alındı, araçların düzenli olarak dezenfekte edilmesi sağlandı ve servis araçlarında dezenfeksiyon üniteleri bulunduruldu.

T.C. Sağlık Bakanlığı ve ilgili resmi otoritelerin kararlarına uygun şekilde tüm çalışanlarımıza maske ve ilgili koruyucu ekipmanlar verilmekte ve kullanımı sağlanmaktadır.


Personel ortak kullanım alanlarında yeterli dezenfeksiyon üniteleri bulundurularak bu alanlar sosyal mesafe kurallarına göre yeniden düzenlendi.

İşletme içerisine girişlerde Ateş ölçüm işlemi yapılmakta ve dezenfeksiyon kabinin den geçişler sağlanmaktadır.

Hastalık belirtisi gösteren çalışanlar işletme içerisine alınmadan sağlık kuruluşuna gönderilerek test ve tedavisi gerçekleştirilmekte ve takipleri yapılmaktadır.

GELEN TEDARİKÇİLER VE ZİYARETÇİLERLE İLGİLİ ALINAN ÖNLEMLER

Zorunlu olmadıkça tedarikçiler ve müşteriler ile iletişim dijital platformlar üzerinden yapılmakta. Zorunlu olarak işletmeye gelen tüm ziyaretçilerin ateşleri ölçülerek, dezenfeksiyon kabininden geçirilir, gelen ziyaretçi kayıt edilerek işletme içerisine alınır.

Pandemi süreci herkes için zorlu zamanlar. Şirketimiz ve kendini işine adamış ekiplerimiz, salgının işlerimiz üzerindeki etkisini en aza indirmeye çalışırken, virüsün hızlı yayılmasını durdurmaya yardımcı olmak için tüm sosyal sorumluluklarını yerine getirmektedir. Sizlerle birirlikte yavaşlamadan çalışmaya devam edeceğimize inanıyoruz. İşbirliğiniz ve ortaklığınız için teşekkür ederiz.