Dokumacılık kültürünün 1985'de şimdiki onursal başkan Sayın Seydi Vakkas Dayıoğlu tarafından seri üretime yansımasıyla başladı.

Share

TARİHSEL GELİŞİM

Başaran Halı 90'lı yılların ortalarına kadar iç pazarda faaliyetlerini sürdürürken bu tarihten itibaren başlatılan kurumsallaşma atağına ek olarak 98'de ilk elektronik jakarlı dokuma teknolojisini işleme sokmuştur.

Yenilikçi ve lider anlayışın temel dinamik olarak yorumlanmasıyla koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesi pekişmiş ve 2000'li yıllarda bu anlayışın projeksiyonunda var olan üretim kapasitesi devamlı olarak artırılmıştır. Öyle ki, bugün 22 ülkeye ihracat yapan bu Anadolu Aslanı asaletini tarihinden gücünü ise müşterileriyle bir nakkaş edasıyla kurduğu bağından almaktadır.

"Üretim Süreçlerimizde etkin kalite kontrol uygulamaları ile ürünlerimizin, kalitesini koruyarak sürekli iyileştirme çalışmaları yapmak,"
" Gelişen bilgi teknolojilerinin ışığında yenilikçi, rekabetçi ve inovatif ürünler üretmek,"
" Çevre ve doğa dostu üretim yapmak,"
" Gelişmeleri takip edip, yeniliklerle gelişimin öncüsü olmak,"
" Müşterilerimizin beklentilerini doğru anlamak, cevap verebilmek ve müşteri beklentisini aşmak,"
" Yenilikçi ve buluşçu çabaları destekleyip müşterilerimizi çalışanlarımızın ve tedarikçilerimizin aidiyet duygularını sürekli geliştirmek,"
" Tüm iş süreçlerimizi daha etkin ve daha verimli hale getirmeye çalışmak."

MİSYONUMUZ

Müşteri Memnuniyet ilkesi ile üretim yapmak, çağdaş hizmet ve kalite anlayış doğrultusunda sektördeki yüksek standartlara sahip ürün sunma politikasıyla ilerlemek.

VİZYONUMUZ

Etkin ve verimli üretimle, değer katan, yerel tecrübeyi küresel başarıya dönüştüren, sürekli gelişen teknoloji ve hizmet kalitesi ile sektöründe tercih edilen, lider bir marka olmak.